Sdílet na

G+

Hodnocení

3.0
Z Klánovic na zámek do Chval

Z Klánovic na zámek do Chval

Listopadová komunitní procházka východním cípem Prahy.

Sraz bude 10:40 u pochodu u nádraží Praha - Klánovice. Lze dojet vlakem Os 9321 10:15 z Praha - Masarykovo nádraží. Společný odjezd u tabulí odjezů u vlaků 10:10. Klánovice jsou v Praze - jízdenky individuálně pro ty bez předplatného Pražského pásma.

Shrnutí výletu

Výletu se zúčastnilo 8 turistů. Přijeli jsme na žst. Klánovice v 10:40. Po příjezdu jsme se šli projít okolo tratě do Klánovického lesa k čističce odpadních vod, neb jsme čekali na opožděnce - Marka s Marošem. Poté jsme vyrazili podle plánu po zelené turistické značce přes celý klánovický les. Trojčlenná skupina geocacherů odlovila v prvních 2 km hned 5 kešek. Zelená nás zavedla zpět do Klánovic, kde jsme spatřili staré hokejové hřiště a kostel naebevzetí panny Marie, kde jsme si udělali první skupinovou fotku. Naše cesta dále směřovala za Klánovice směrem ku Praze. Viděli jsme památný dub a zamířili na polní cestu okolo tvrze Hummer do Horních Počernic a Chval. Když jsme dorazili k zámku Chvaly, mile nás překvapily adventní trhy, které jsme si patřičně prohlédli, část skupinky neodolala a zakoupila si koláče a jiné občerstvení. Od zámku jsme si to již zamířili na metro Černý Most, kde jsme trasu po 20,3 km ukončili. Cestou bylo zataženo, mírně chladno, ale díky bezvětří to vyšlo na krásné počasí stvořené tak akorát na výlet. Na Černý Most jsme přišli již za tmy v 16:30.

Zapsal: Jan Čermák

Trasa 20 km

Z Klánovického nádraží projdeme Klánovickým lesem kde se napojíme na zelenou turistickou značku, kterou budeme sledovat na kraj Klánovic, kde se napojíme na cyklostezku. Tu budeme sledovat okolo tvrze Hummer do Horních Počernic. Ty projdeme a dostaneme se do Chval, kde si projdeme zámecký areál. Odtud je to už jen pár minut pěšky na metro Černý most.

Předpokládaná trasa - mapa: mapy.cz/s/emLp

Skutečně prošlá trasa - mapa: connect.garmin.com/modern/activity/643993202

Start 10:40
Klánovice

Cíl 15:00
Chvaly