Soubory ke stažení

Sdílet na

G+

Hodnocení

Semmeringem na Cibulku

Semmeringem na Cibulku

Interní akce KČT Queer & Charlie o.s. Na start pochodu pojedeme po Pražské železniční síti přes Pražský semmering.

Společně vlakem se projedeme přes Pražský Semmering, přejedeme skrze vysoce položený viadukt, na který se můžeme dívat od Prokopského údolí po Zlíchov. Vystoupíme na stanici Praha – Cibulka a vydáme se do parku Na Cibulkách. Zde si prohlédneme studánku Diana se sousošším, vystoupáme na rozhledu a podíváme se i na polorozbořený Čínský pavilon. Následně sestoupíme k Plzeňské třídě a pokud možno zelení dojdeme až do Kalvárie, kde vystoupáme na vyhlídku s křížem. Od ní budeme pokračovat okolo Dvora Háje, kolem kaple Nalezení Svatého Kříže a pak sestoupíme do Stodůlek. Zde již budeme pokračovat nezáživnou trasou po Pražském sídlišti Řepy až k nádraží Praha – Zličín. Bude-li zájem a pojede-li právě vlak, můžeme se po stejné trati vrátit na Anděl, nebo využít k dopravě do centra Prahy tramvajovou točnu Sídliště Řepy.

Trasa 10 km

Doporučujeme společný odjezd vlakem Os 25916 z nádraží Praha-Smíchov Na Knížecí v 11:56. V tento čas vlak odjíždí, doporučujeme dochvilnost.

POZOR – Nádraží „Praha-Smíchov Na Knížecí“ se nenachází u/na nádraží „Praha-Smíchov“, ale poblíž stanice metra B „Anděl“ naproti autobusovému terminálu Na Knížecí!

Konečný sraz: Praha - Cibulka, žst.: 12:15.

Start 11:56
Praha-Smíchov Na Knížecí

Cíl 17:30
Řepy