Výhody člena

EUROBEDS

Slevová karta Eurobeds

Každý člen obdrží slevovou kartu EUROBEDS, s níž může uplatnit slevy na poskytnuté služby nebo zakoupené zboží u více než 1100 smluvních partnerů systému EUROBEDS.

 

Slevy na ubytování

Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platnou kartou EUROBEDS) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 70 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech (Chaty KČT).

Člen KČT s platnou kartou EUROBEDS může čerpat výhody spojené se zahraničními smlouvami KČT, jako například slevy na ubytování na rakouských chatách ÖTK a Naturfreunde.

Mapy KČT

Soubor map KČT

Každý člen s platným průkazem má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou. Sleva činí cca 20% běžné prodejní ceny a platí pouze v Infocentru KČT, Fügnerovo nám. 3, Praha 2 a u výhradních regionálních distributorů. Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po jedné mapě od každého titulu. Turistické značené cesty na těchto mapách jsou nejpřesnější, protože je do map zanášejí značkaři KČT, tedy titíž, kdo je vyznačují v přírodě.

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací.

Slevy na dopravu

KČT poskytuje svým členům příspěvek na dopravu při turistické činnosti.

Časopis Turista

Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (vychází 10x ročně, předplatné s členskou slevou 363 Kč/rok, předplatné nečlenové 470 Kč/rok). V tomto dvouměsíčníku je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí.

Zájemci o časopis TURISTA, kteří nejsou členy KČT, objednávají předplatné časopisu na adrese: SEND Předplatné, s.r.o., P. O. Box 141, 140 21 Praha 4, tel: 225 985 225, 777 333 370 nebo prostřednictvím SMS na 605 202 115, e-mail: send@send.cz, nebo přes internetové stránky www.send.cz. Časopis lze zakoupit například v Infocentru KČT.