O nás

Jsme odborem Klubu českých turistů pod oblastí KČT Praha. Odbor je nejnižší jednotka klubu. Založeni jsme byli 26. ledna 2009, avšak přípravy na založení a první akce pod vedením přípravného výboru probíhaly již v roce 2008. Naše právní subjektivita je odvozena od stanov Klubu českých turistů a působíme jako organizační složka občanského sdružení. Pořádáme pravidelné vycházky do přírody se skupinou přátel, nejen pro členy klubu, nejen pro queer komunitu.

Od roku 2012 spolupracujeme s queer sdružením Karlovy univerzity Charlie o.s. Společně organizujeme vždy jednou do měsíce neveřejnou - komunitní akci. Většinou se jedná o krátké výlety, ale máme již za sebou i několik celovíkendových akcí.

Mimojiné vedeme dvě městské turistické trasy. Jednu jedenáctikilometrovou v městě Sázava nad Sázavou a jejím přilehlém okolí, druhou trasu v samotném srdci hlavního města - patnáctikilometrový okruh hranicemi Unesca. K tomu jsme vydali i tematický turistický odznak Sázavou.

Dále pořádáme pochody v cyklu Prahou turistickou, které jsou určeny pro širokou veřejnost nejen z Prahy, pod záštitou programové rady KČT Praha, kde má odbor svého zástupce. Úzce spolupracujeme i přímo s oblastí KČT Praha, kde spolupořádáme významné akce.

Těšíme se na setkání s vámi!